Vánoční dárky jazykové CD a DVD

Vývoj španělského jazyka

Španělština patří k z nejrozšířenějších jazykům na světě. Španělsky dnes hovoří přes 400 milionů rodilých mluvčích ve Španělsku, střední Americe, západní části Jižní Ameriky a dalších částech světa. Vzhledem k rozšířenosti jazyka existuje po celém světě řada dialektů španělštiny.

Španělský jazyk se vyvinul z latiny a spadá do kategorie jazyků románských. V 15. století při sjednocování španělských království vydal Antonio de Nebrija spis Grammatica. Jde o první spis pojednávající o kastilské gramatice a zároveň o první gramatiku lidového jazyka v Evropě.

Zajímavé informace o španělském jazyce poskytují španělské stránky www.elcastellano.org. Naleznete zde články o vzniku a vývoji španělštiny, etymologický slovník španělských slov, gramatická pravidla a odkazy na zajímavé stránky.

Zdroj: www.wikipedia.org, www.elcastellano.org

Kategorie: O španělštině
20.5.2010 14:59:36
Inzerce
Jsem studentka a nabízím doučování a výuku španěštiny v Hradci Králové pro děti i dospělé. 150Kč/hod.
Naučte se cizí jazyk přesně dle Vašich potřeb. Nabízíme individuální výuku španělštiny, angličtiny, němčiny a dalších cizích jazyků pro děti a dospělé s pečlivě vybranými lektory, kteří se přizpůsobí vašim ...
Nabízím hodiny konverzace ve španělštině s rodilým mluvčím (Argentina). Cena 200 Kč/h. Lektor mluví španělsky a anglicky.
Zabývám se překlady, tlumočením z a do španělského jazyka (oblast působnosti - ČR a země Evropské Unie) a výukou španělštiny.
Hledám učitelku pro placenou a dlouhodobou výuku ( studentka asi nebude zárukou dlouhodobé výuky ), tzn. trvale vázanou na Prahu, s vlastni místnůstkou k výuce. Pro úplného začátečníka, systematickou, nikoliv ...
optimalizace PageRank.cz